ZŠ a MŠ JAK Přerov – Předmostí,Hranická 14

Odhlašování obědů: +420 581 211 656

Kancelář: +420 581 211 739

info@zsjakprerov.cz

ZŠ JAK Přerov-Předmostí

Anglické divadlo se povedlo

U příležitosti Evropského dne jazyků zavítala minulý týden do naší školy mezinárodní divadelní společnost The Bear Theatre, která zábavnou formou podporuje výuku angličtiny. Většina herců jsou rodilí mluvčí, kteří dovedně zapojili mladé diváky do hry. Všechna představení byla odehrána pouze v anglickém jazyce, žáci si tak mohli ověřit své znalosti angličtiny v praxi.

Pro žáky 2. – 4. ročníku byl sehrán příběh Jackie and Giant, ve kterém děti pomohly dívce Jackie přemoci zlého obra.

Žáci 5. a 6. ročníku shlédli představení The Alien Grammar show, ve kterém pomocí správně položených anglických otázek pomohli agentům odhalit mimozemšťany, kteří napadli naši školu.

Pro žáky 7. – 9. ročníku byla připravena detektivní hra The Detectives, kdy zkušenosti s angličtinou,  pozorovací schopnosti i logické myšlení pomohly žákům odhalit pachatele zločinu z anglického Cabaretu.

Z reakcí žáků bylo zřejmé, že se všechna představení líbila, vysoké nasazení herců ocenili i pedagogové.
Děkujeme divadelníkům The Bear Theatre za jejich pěkná vystoupení. Budeme se těšit na další setkání s nimi.