ZŠ a MŠ JAK Přerov – Předmostí,Hranická 14

Odhlašování obědů: +420 581 211 656

Kancelář: +420 581 211 739

info@zsjakprerov.cz

ZŠ JAK Přerov-Předmostí

Historická třída ožila, učili se v ní prňáčci

Výuku trochu jinak si vyzkoušely ve středu 24. února děti z 1. L ze Základní školy J. A. Komenského. Tentokrát se žáci z logopedické třídy neučili ve své komfortně vybavené učebně, ale přemístili se do expozice historické třídy, která se nachází v budově školy. Děti se na vyučování v duchu Komenského „Škola hrou“ těšily a přišly oblečené jak za starých časů – v bílých košilích, vestičkách a nechyběly ani pokrývky hlavy. Všichni se usadili do školních škamen a vyzkoušeli si, jak to měli jejich předchůdci složité, když psali husím brkem a inkoustem. A protože se učili písmeno C – poznávali pohmatem předměty a potraviny začínající na stejné písmeno, které byly ukryty pod ubrusem. Postupně tak odhalili cibuli, cukr, cuketu, citron, ale i celofán a ceduli. Největší úspěch u dětí sklidilo „trestání zlobivých žáků“ březovou metlou, jak tomu bylo ve školních třídách v období 17. století. Netradiční vyučování, které zpestřilo smutnou pandemickou dobu, přišli natočit reportéři z Televize Přerov a článek se objevil i v Přerovském deníku.