Informace k provozu škol od 12. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

příští týden obnovujeme provoz školy pro 1. stupeň v rotačním systému.

• Od pondělí 12. 4. zahajují prezenční výuku třídy: 1. A, 1. B, 3. A, 3. B, 4. A, 5. C a 1. L, 2. L, ostatní pokračují v distanční výuce. Na žáky logopedických tříd, zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona, se rotační systém výuky nevztahuje.
  • Od pondělí 19. 4. zahajují prezenční výuku třídy: 2. A, 2. B, 2. C, 4. B, 4. C, 5. A, 5. B a (1. L, 2. L), ostatní pokračují v distanční výuce.
  • Od 12. 4. bude v provozu Školní družina v běžném režimu pro žáky 1. – 4. tříd. Provoz ŠD pro žáky 5. tříd je z organizačních důvodů a zachování homogenity tříd dočasně zrušen.
  • Obědy pro žáky prezenční výuky jsou automaticky přihlášeny.
  • Nošení roušek je povinné.
  • Přítomnost žáků na prezenční výuce je podmíněna pravidelným testováním 2x týdně (v pondělí a ve čtvrtek). Informace a instruktážní videa k oběma centrálně distribuovaným Ag testům naleznete na webu TESTOVANI.EDU.CZ
  • Leták k testování pro žáky
  • Leták k testování pro rodiče
  • Nepřítomnost žáků na prezenční výuce omlouvá zákonný zástupce dle školního řádu.
  • Individuální konzultace probíhají nadále ve formátu jeden žák, jeden asistent a účastníci nepodléhají testování.

Instruktážní video k testování  – odkaz na YouTube : https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4

Kontrolní seznam příznaků covid-19 u dětí, žáků a studentů

Před zahájením vyučování se doporučuje s dítětem, žákem (případně jejich zákonnými zástupci) nebo studentem projít jednotlivé položky tohoto seznamu.

V případě, že dítě, žák nebo student na některou z položených otázek odpoví kladně nebo evidentně vykazuje dané příznaky, nebude mu umožněna prezenční výuka. Takový žák musí opustit budovu školy podle pravidel uvedených v Manuálu.

Dítě, žák, student vykazuje známky nebo uvádí, že pociťuje:

• zvýšenou tělesnou teplotu
  • suchý kašel
  • dušnost
  • zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)
  • ztrátu chuti a čichu
  • bolest v krku