Matematický klokan 2021

Od roku 1995 se v ČR pořádá mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan. V současné době se jí účastní žáci a studenti z 60 zemí světa.

Žáci naší školy se této soutěže pravidelně účastní v několika kategoriích. V letošním roce musela vzhledem k nouzovému stavu proběhnout distanční formou.

19. března usedla většina našich žáků ke svým počítačům a 60 minut řešila 24 netradičních matematických úloh různé obtížnosti. Tentokrát v klidu domova.

Mezi nejúspěšnější řešitele z naší školy patří Lukáš Kopšo ze třídy 3.B, který se v kategorii Cvrček (2. a 3. třída) umístil na 1. místě v okrese Přerov.

V kategorii Klokánek (4. a 5. třída) patří mezi nejlepší Daniel Streda ze třídy 4. B, který si i mezi staršími spolužáky vybojoval krásné 2. místo v okrese Přerov.

Oběma gratulujeme k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Děkujeme také všem ostatním žákům, kteří se soutěže zúčastnili. Třeba budou mezi ty nejúspěšnější patřit příště.