MATEŘSKÁ ŠKOLA ČEKYNĚ

Konečně v Čekyni napadl sníh a my mohli vyrazit vyzkoušet naše boby a lopaty. Kopeček máme, a jezdilo to na něm náramně. Také jsme postavili sněhuláky, hráli si ve sněhu na honěnou, na koulovanou nebo i na schovku. Jen škoda, že se nám sníh už ztratil a my si ho užili jen krátce. tešíme se na další nadílku!
 

Fotky na stažení zde

S Novým rokem se snažíme přemoci bacilky, co nás před Vánocemi hodně trápily. A jak jinak než cvičením. Děti moc baví si vymýšlet různé překážky a soutěže, takže se cvičení stává hodně často velkou zábavou. A jak říká Bob Bobkovi – 
Vstávat a cvičit!!!

Fotky na stažení zde

Protože se naše děti učily o střídání dne a noci, ročním období, čase a také o tom, jak se jmenují všechny měsíce v roce. A jak jinak si to zapamotovat nejlépe, než klasickou pohádkou od B. Němcové. Ráno začaly děti trénovat a před obědem bylo hotovo krásné vystoupení pro Sovičky. A protože to bylo velkolepé divadlo, Sluníčka si pozvaly i rodiče, aby se náležitě pochlubily.
 
 

Fotky na stažení zde

Na Tři krále do Soviček přišla návštěva – hned 15 malých králů ze Sluníček. Přinesli nám dary v podobě malého hudebního pásma, a i malé Sovičky měly naučenou tříkrálovou koledu, a tu jsme si pak všichni zazpívali dohromady. Po malém občerstvení nám jedno šikovné Sluníčko napsalo symbol konce Vánoc na dveře. A tímto Vám všem přejeme štěstí, zdraví, dlouhá léta!!!
 
 

Fotky na stažení zde

Tentokrát nám pomohl statečný tatínek sestavit obrovského sněhuláka. Sněhu bylo tolik, že během chvilky stihli kluci postavit u sěhuláka i obrovkou pevnost. A ta byla přímo nedobytná!!
 

Fotky na stažení zde

Sovičky se učily poznávat různá povolání dospělých lidí, zkoušely si vzpomenout, co dělá máma a táta. A najednou jsme měli ve třídě řidiče vlaku i autobusu, veterináře, statkáře, pekaře, švadlenky a krejčíky, dokonce i zedníky, kosmonauty a opraváře aut. Ale nejvíc se dětem líbilo zahrát si na hasiče – přivolaly pomoc a zachránily zvířátka na statku.
 
 

Fotky na stažení zde

Další dny při zkoumání dospěláckých povolání jsme si zahráli na zahradníčky a zasadili semínka řeřichy a pažitky. Přesadili jsme i fialky, které byly už moc přerostlé. A také jsme zjistili, kolik práce dá pekaři upéct dobrý štrúdl. Mimochodem, dětem se moc povedl 🙂
 
 

Fotky na stažení zde

Sluníčka si svátek zamilovaných pěkně oslavila. Všechny děti se oblékly do růžové nebo červené barvy. Slíbily si, že celý den budou na sebe milí a nebudou se na sebe zlobit ani se spolu hádat. Z lásky vyrobily pro rodiče valentýnskou krabičku a do ní napekly sladká srdíčka z lineckého těsta. A to Vám byla vůně po celé školce.
 
 

Fotky na stažení zde

Při poznávání tvarů a barviček měly děti za úkol postavit z různých kostek a tvarů auta, domeček, silnici. Také si vyzkoušely poznávat tvary naslepo – hráli jsme si na vesmírnou stanici. A nakonec si děti vyzkoušely svou paměť a zjišťovaly, co zmizelo.
 
 

Fotky na stažení zde

Zazvonil zvonec a je tu pohádka!

 

Moc jsme se těšili na divadlo – krásné představení od paní Borošové o lenivých princeznách a jednom drakovi. Naštěstí se mezi dětmi našli tři odvážní princové, kteří draka přemohli. A protože se děti smály a tleskaly tak moc, čekalo nás překvapení. Písnička o princezně a ještě jedna pohádka navíc, tentokrát o jedné popletené, zato hodné čarodějnici. Představení potěšilo opět nejen děti, ale i paní učitelky 🙂

 
 

Fotky na stažení zde

Na karneval se moc těšily všechny děti, ale nezbedný bacil Cecil se u nás usídlil, proto si některé děti nemohly přijít zadovádět do školky a užít si masek. Zbytek dětí řádil nadmíru, měli jsme i královské pohoštění, přímo strašidelné – vynikající slaďoučké rakvičky. Ale aby to nemocným dětem nebylo líto, slibujeme, že si uděláme ještě jeden karneval pro všechny děti, a to na Den dětí. Už se všichni moc těšíme.
 
 

Fotky na stažení zde