MATEŘSKÁ ŠKOLA ČEKYNĚ

Konečně v Čekyni napadl sníh a my mohli vyrazit vyzkoušet naše boby a lopaty. Kopeček máme, a jezdilo to na něm náramně. Také jsme postavili sněhuláky, hráli si ve sněhu na honěnou, na koulovanou nebo i na schovku. Jen škoda, že se nám sníh už ztratil a my si ho užili jen krátce. tešíme se na další nadílku!
 

Fotky na stažení zde

S Novým rokem se snažíme přemoci bacilky, co nás před Vánocemi hodně trápily. A jak jinak než cvičením. Děti moc baví si vymýšlet různé překážky a soutěže, takže se cvičení stává hodně často velkou zábavou. A jak říká Bob Bobkovi – 
Vstávat a cvičit!!!

Fotky na stažení zde

Protože se naše děti učily o střídání dne a noci, ročním období, čase a také o tom, jak se jmenují všechny měsíce v roce. A jak jinak si to zapamotovat nejlépe, než klasickou pohádkou od B. Němcové. Ráno začaly děti trénovat a před obědem bylo hotovo krásné vystoupení pro Sovičky. A protože to bylo velkolepé divadlo, Sluníčka si pozvaly i rodiče, aby se náležitě pochlubily.
 
 

Fotky na stažení zde

Na Tři krále do Soviček přišla návštěva – hned 15 malých králů ze Sluníček. Přinesli nám dary v podobě malého hudebního pásma, a i malé Sovičky měly naučenou tříkrálovou koledu, a tu jsme si pak všichni zazpívali dohromady. Po malém občerstvení nám jedno šikovné Sluníčko napsalo symbol konce Vánoc na dveře. A tímto Vám všem přejeme štěstí, zdraví, dlouhá léta!!!
 
 

Fotky na stažení zde

Tentokrát nám pomohl statečný tatínek sestavit obrovského sněhuláka. Sněhu bylo tolik, že během chvilky stihli kluci postavit u sěhuláka i obrovkou pevnost. A ta byla přímo nedobytná!!
 

Fotky na stažení zde

Sovičky se učily poznávat různá povolání dospělých lidí, zkoušely si vzpomenout, co dělá máma a táta. A najednou jsme měli ve třídě řidiče vlaku i autobusu, veterináře, statkáře, pekaře, švadlenky a krejčíky, dokonce i zedníky, kosmonauty a opraváře aut. Ale nejvíc se dětem líbilo zahrát si na hasiče – přivolaly pomoc a zachránily zvířátka na statku.
 
 

Fotky na stažení zde

Další dny při zkoumání dospěláckých povolání jsme si zahráli na zahradníčky a zasadili semínka řeřichy a pažitky. Přesadili jsme i fialky, které byly už moc přerostlé. A také jsme zjistili, kolik práce dá pekaři upéct dobrý štrúdl. Mimochodem, dětem se moc povedl 🙂
 
 

Fotky na stažení zde

Sluníčka si svátek zamilovaných pěkně oslavila. Všechny děti se oblékly do růžové nebo červené barvy. Slíbily si, že celý den budou na sebe milí a nebudou se na sebe zlobit ani se spolu hádat. Z lásky vyrobily pro rodiče valentýnskou krabičku a do ní napekly sladká srdíčka z lineckého těsta. A to Vám byla vůně po celé školce.
 
 

Fotky na stažení zde

Při poznávání tvarů a barviček měly děti za úkol postavit z různých kostek a tvarů auta, domeček, silnici. Také si vyzkoušely poznávat tvary naslepo – hráli jsme si na vesmírnou stanici. A nakonec si děti vyzkoušely svou paměť a zjišťovaly, co zmizelo.
 
 

Fotky na stažení zde

Zazvonil zvonec a je tu pohádka!

Moc jsme se těšili na divadlo – krásné představení od paní Borošové o lenivých princeznách a jednom drakovi. Naštěstí se mezi dětmi našli tři odvážní princové, kteří draka přemohli. A protože se děti smály a tleskaly tak moc, čekalo nás překvapení. Písnička o princezně a ještě jedna pohádka navíc, tentokrát o jedné popletené, zato hodné čarodějnici. Představení potěšilo opět nejen děti, ale i paní učitelky 🙂

 
 

Fotky na stažení zde

Na karneval se moc těšily všechny děti, ale nezbedný bacil Cecil se u nás usídlil, proto si některé děti nemohly přijít zadovádět do školky a užít si masek. Zbytek dětí řádil nadmíru, měli jsme i královské pohoštění, přímo strašidelné – vynikající slaďoučké rakvičky. Ale aby to nemocným dětem nebylo líto, slibujeme, že si uděláme ještě jeden karneval pro všechny děti, a to na Den dětí. Už se všichni moc těšíme.
 
 

Fotky na stažení zde

Všichni už netrpělivě očekáváme jaro, těšíme se na pěkné počasí, na květiny, stromy, ptáčky, a hlavně na sluníčko. Naučili jsme poznávat první jarní květinky, pozorovali ptáčky, kteří zase zavítali k nám na zahrádku, také jsme jako pokus zkusili zasadit lípu. Na zahrádce potřebujeme strom pro včelky a čmeláčky, tak nám držte pěsti 🙂
 
 

Fotky na stažení zde

V knihovně na nás čekalo všude jaro. Poznávali jsme zvířátka, květiny, plnili jsme soutěže a samožřejmě jsme si opět vysloužili odměnu. Sovičky byly moc šikovné, došlo i na zpívání jarních písniček a recitování básniček. Všechny úkoly jsou splněné, hurá na čtení krásných knížek!!!
 
 

Fotky na stažení zde

A zase je rok pryč, a my jsme se vypravili k potůčku Olešnici zahnat zimu. Morenu jsme měli nazdobenou, tentokrát byla opravdu velká! Ale děti se s ní popraly statečně a zodpovědně ji přinesly k čekyňskému potůčku. Cestu jsme si krátili říkankami a písničkami, a to dost nahlas, aby to Jaro slyšelo. V cíli jsme Morenu zapálili a poslali po vodě. Odehnali jsme zimu, aby mohlo na chvíli vládnout jaro. Chválíme malé Sovičky, které tu dalekou cestu jako tradičně “uťapaly”.
 
 
 

Fotky na stažení zde

Naše děti mají školní zahradu asi nejraději ze všeho na světě. Dovádějí, hrají si, mají zde spoustu tajemných zákoutí a tajemství, oblíbené prolézačky, skluzavky a houpačky. A což teprve, když je konečně teplo – vytáhnou si svoje oblíbené školní hračky a hurá ven! A už teď se nemohou dočkat hrátek na pískovišti. Ale nejdříve je potřeba po zimě zahrádku uklidit, vyčistit a připravit pro radovánky. Nasadit hrášek, zalít nově vysazené stromečky, posbírat šišky, založit hmyzí domeček. Ještě nás čeká spousta práce 🙂

P.S. Moc děkujeme všem rodičům, kteří se podíleli na zvelebování naší zahrady – darování a osázení stromečků k plotu, pomoc při založení hmyzího domečku a dar ve formě nátěrových barev na náš krásný pocitový chodníček. Moc si toho vážíme. 
Děti a paní učitelky z naší Vaší MŠ.

 
 

Fotky na stažení zde

Maminky s dětmi si vyrobily krásné jarní dekorace, kterými si potom vyzdobily svůj domov. Každý výrobek byl krásný, originál. Tentokrát jsme přivítali i jediného statečného tatínka, který zvládl jarní dekoraci levou zadní. Ti, co měli odpracováno, postavili velkou pec na pizzu 😀 A naši úplně nejmenší účastníci tvoření byli nesmírně hodní a dobře naladění – možná díky dobrotám od maminek 😀
 

Fotky na stažení zde

Dne 4. dubna 2019 se v přerovském Městském domě konala nestoutěžní přehlídka mateřských škol Mateřinky v pohybu. I naše školka v Čekyni se zúčastnila s taneční sestavou Popeláři, kterou předvedly starší děti ze Sluníček. Vystoupení se jim moc povedlo, pečlivě se totiž na něj připravovaly. Děti trénovaly každý den a pilně se střídaly, když některý “tanečník” onemocněl. Prvními diváky byly naše malé Sovičky, poté naprosto plný sál Městského domu. Za krásné, veselé a barevné vystoupení, a také za odvahu, si vysloužiy odměnu a pochvalu. Srdečně gratulujeme!!!

A opět nastala čas, kdy do naší školky nepřišly děti. Ani jedno. Zato strašidel, čarodějů a čarodějnic, duchů a jiných stvoření se dostavilo dost. Plná školka. A někdo přiletěl i na koštěti, což se cenilo. Strašidla si oprášila znalosti a vyzkoušela svá kouzla a čáry, taky tvořila hrůzostrašné lektvary, došlo i na sliz. A aby si strašidla vysloužila strašidelný diplom nebo sladkou odměnu (slizký pařátek), ukázala, jak umí létat na koštěti, házet bulvami, lézt ve strašidelném tunelu nebo zdolávat pavučiny.

 

Po roce jsme opět v naší školce přivítali krásné marionety – loutky, které děti mají moc rády. Pohádka byla 
o Kašpárkovi, kterak napravil pyšnou princeznu. A s kým se Kašpárek utkal? Samozřejmě s čertem a také s celým peklem. A děti mu moc fandily.

Děti na naší ZŠ v Předmostí se učily, co znamenají různé dopravní značky a kdo má přednost na křižovatce, jak se mají chovat při přecházení silnice a jaká nebezpečí na ně mohou číhat na cestách.
 
 

25. dubna 2019 jsme společně s dětmi, rodiči, prarodiči a pamětníky oslavili 40. výročí založení naší mateřské školy v Čekyni. Děti se těšily, jak se pochlubí tanečním vystoupením. Sovičky předvedly taneček na lidové písničky. Sluníčka se zase představila s “popelářskou” sestavou a také roztančila celé publikum i s rodiči se skladbou Hýbej se! Po vystoupení si všichni mohli zavzpomínat na malé výstavě pamětních i nových fotografií, které dokumentovaly dobu naší školky od jejího založení až doposud. Největším lákadlem pro děti byl skákací hrad a také párek v rohlíku. Děti se na atrakce těšily už od rána. A za svá krásná vystoupení, za snahu a odvahu si je plně zasloužily.
Moc všem děkujeme za krásnou atmosféru, pomoc při realizaci, trpělivost a hlavně dobrou náladu!

Zábavný pohádkový příběh z repertoáru divadla Koloběžka byl tentokrát o tom, kdo všechno žije na louce. Děti pomáhaly berušce, mouše, čmeláčkovi a jiným kamarádům při jejich dobrodružství. Představení se opět (nejen) dětem moc líbilo!! Těšíme se na další příběh.
 
Sluníčka pilně trénovala na školní zahradě na Olympiádu. Všechny děti se snažily, sportování je bavilo – moc se těšily na stadion, kde změří síly s ostatními dětmi.
Všechny výkony dětí byly vynikající, hodně vyrovnané. Nám se podařilo dosáhnout na bronzovou medaili v běhu. Gratulujeme výherkyni 🙂
 
 
I Sovičky rády sportují a závodí. Pohyb je moc baví, chválíme je za snahu a odvahu. Medaile si vyrobily děti samy – všichni byli první!!!
 
 
Letos jsme se vypravili s naší školkou do historického areálu v podhradí pohádkového Bouzova. Čekalo nás tu spoustu překvapení a dobrodružství. Mohli jsme si zastřílet z kuše, prozkoumat Trojského koně, a také si poslechnout příběh o rytířích a loupežnících. Rytíři nám ukázali, kterými zbraněmi se dříve bojovalo, jaké měli ošacení. Děti čekalo také soutěžení – ve střelbě lukem jsme získali diplom, také se někteří odvážní “rytíři” zůčastnili litého boje se soupeřem. Přálo nám krásné počasí, takže jsme si ve volné chvíli stihli i zadovádět na houpačkách a prolézačkách v krásném areálu. To se to potom spinkalo při zpáteční cestě autobusem!