Mateřská škola Předmostí

GALERIE

NOVINKY A ZPRÁVY Z PŘEDMOSTÍ

Dýňová slavnost MŠ Předmostí

MŠ Předmostí zve všechny rodiče a děti na Dýňovou slavnost, sraz 16:30 na zahrádce MŠ. Více v článku

Kroužky v MŠ Předmostí

Děti mají možnost docházet do školních zájmových kroužků, které probíhají v době provozu školky: taneční kroužek, sportovní hry, keramika, logopedická cvičení

Sběr papíru v MŠ Předmostí, MŠ Čekyně a MŠ Vinary

Sběr papíru v našich mateřských školách proběhne ve dnech 8. – 10. října 2019.

Nabídka kroužků v MŠ Předmostí

Mateřinka v Předmostí na školní rok 2019/2020 nabízí široké množství zájmových kroužků pro Vaše děti.
Na kroužky se přihlásíte na webové stránce www.kroužky.cz do 20. září 2019.

CO NABÍZÍME

Mateřská škola Pod Skalkou se nachází přímo v centru sídliště, což umožňuje velmi dobrou dostupnost a přímou návaznost k dění, které probíhá ve městě a především ke spolupráci a vstupu do 1. třídy na naší ZŠ Předmostí. V naší školičce si hrajeme, učíme a vyrůstáme spolu!

Školka má v areálu školní zahradu s bohatým vyžitím. Děti si vyhrají v pískovištích, na dřevěné mašince či pružinových houpadlech, nově nám slouží k vyžití také velká skluzavka. Mohou si zapůjčit koloběžky a odrážedla, děvčátka mají k zapůjčení kočárky a spoustu jiného. Procvičí barvy i číslice při hrách na chodníku. Jen kousek od školky se nachází prostor pro vyběhání a zvládání terénu, lesík nebo o něco vzdálenější hřiště v Popovicích.

Naši zahradu se snažíme neustále zvelebovat, v rámci environmentální výchovy jsme vytvořili bylinkovou a okrasnou zahrádku, o kterou se s dětmi celoročně staráme.

Naše školka je vybavena interaktivní učebnou s množstvím nejrůznějších vzdělávacích programů. V podkroví se nachází velká tělocvična se zrcadly, která je v odpoledních hodinách využívána zájmovými kroužky.

Osmdesátpět dětí rozdělených do čtyř tříd podle věku, je v péči sedmi plně kvalifikovaných učitelek a asistentky pedagoga. Náš kolektiv doplňují tři provozní pracovnice.

Děti mají  možnost docházet do školních zájmových kroužků, které probíhají v době provozu školky:
  • taneční kroužek
  • sportovní hry
  • keramika
  • logopedická cvičení
  • Našim cílem je všestranný rozvoj dětské osobnosti, vstřícné, podnětné prostředí a individuální přístup
  • V průběhu školního roku děti navštěvují divadelní představení, canisterapii, dopravní hřiště, městskou knihovnu a další kulturní atraktivity
  • Organizujeme řadu dalších akcí vycházejících z ročních období a tradic – Dýňová slavnost, vítání jara – vynášení Morany, pálení čarodějnic apod.
  • Předškoláci využívají pravidelný plavecký výcvik v přerovském plaveckém areálu, v zimních měsících navštěvují lyžařskou školičku v Hlubočkách
  • Každoročně děti prožijí den plný zážitků a poznání v rámci školních výletů
  • S rodiči si mohou udělat krásný den s tvořením v podzimním, předvánočním a jarním období
  • Na konci školního roku se společně loučíme s předškoláky na zahradní slavnosti
  • Každá třída je vybavena dostatečným množstvím hraček a pomůcek pro správný rozvoj dětí v každé věkové kategorii

• „Hudebně – pohybový kroužek“
  • „Angličtina v pohybu aneb učíme se anglicky hravě“
  • „Kroužek pro kluky (pro všechny neposedné chlapce a malé šikuly)“
  • „Výtvarný kroužek“
  • „Přípravná hudební výchova“

Plány

Den: Název akce: Třída, zodpovídá:
2.9.2019 Zahájení školního roku
Péče o školní zahrádku 2. - 6. 9.
Berušky
3.9.2019 Třídní schůzky s rodiči Berušky
4.9.2019 Třídní schůzky s rodiči Kopretina
5.9.2019 Třídní schůzky s rodiči Ježci
9.9.2019 Péče o školní zahrádku 9. – 13. 9. Včeličky
16.9.2019 Péče o školní zahrádku 16. – 20. 9. Kopretina
19.9.2019 Pohádkové představení „Medvídek Pú“ Všechny třídy
20.9.2019 Den na žluto Ježci
23.9.2019 Péče o školní zahrádku 23. – 27. 9. Ježci
25.9.2019 Naučně – výchovný program o ježcích Kopretina, Berušky
26.9.2019 Naučně – výchovný program o ježcích
Předplavecký výcvik - zahájení
Včeličky, Ježečci
Předškoláci

Dodatky k měsíčnímu plánu:

ROZDĚLENÍ TŘÍD

• Včeličky: děti nejmladší ve věku 2 – 3 roky
  • Ježci: děti středního věku 3 – 4 let
  • Berušky: děti předškolního věku 5 - 7 let
  • Kopretina: děti středního věku, předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 4 – 7 let

PROVOZNÍ DOBA

• Pracoviště MŠ: Pod Skalkou 13, 751 24 Přerov, Přerov II – Předmostí
  • Provoz MŠ: od 6:15 do 16:15 hodin, třída Ježci 8:00 -14:30 hodin.
  • Ukončení provozu: 16:15 hodin
  • Počet tříd: 4; Včeličky, Berušky, Kopretina, Ježci
  • Zahájení provozu: v kmenových třídách, pouze děti z Ježků se schází do 8:00 hodin a děti ze Včeliček do 6:35 hodin dle pevně stanoveného harmonogramu

REŽIM DNE