Mateřská škola Předmostí

Obvody spádových MŠ: ZDE

Potvrzení o řádném očkování: ZDE

Plakát s informacemi: ZDE

Nakoukněte do mateřské školičky v Předmostí

Prezentaci si můžete stáhnout ZDE

Žádost o přijetí ke stažení ZDE

predmosti

Co je ve školce nového?

Prodloužení omezení provozu MŠ Pod Skalkou [aktualizováno 12:30]

Omezení provozu MŠ Pod Skalkou se prodlužuje – třída Ježci a Kopretiny uzavřena do 13. 11. 2020.   Informace k ošetřovnému Vážení rodiče, na stránkách České správy sociálního zabezpečení je vyvěšen formulář na „krizové“ ošetřovné pro rodiče, kteří nemohli dát dítě do školy, která byla uzavřena. V odkazech zasíláme podrobnější informace  a odkaz na samotný tiskopis. https://www.cssz.cz/web/cz/-/zadat-o-osetrovne-bude-jednodussi-rodicum-staci-vyplnit-jediny-formular https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m

Omezení provozu MŠ Pod Skalkou

Vážení rodiče, po dohodě se zřizovatelem bude do pátku 6. 11. 2020 omezen provoz ve třídách Kopretina a Ježci – třídy budou uzavřeny. Jedná se o třídy, ve kterých jsou nyní paní učitelky v karanténě. V provozu zůstávají třídy pouze pro děti ze Včeliček a Berušek bez omezení. I nadále platí, sledujte zdravotní stav Vašich dětí a v případě obtíží kontaktujte lékaře.

MŠ Předmostí, Pod Skalkou 13 – Nákaza COVID

Vážení rodiče, VAŠE DÍTĚ SE V MATEŘSKÉ ŠKOLE POD SKALKOU 13, PŘEROV – PŘEDMOSTÍ SETKALO S COVID POZITIVNÍ OSOBOU. V současné době máme pozitivní dvě paní učitelky a třetí čeká na otestování. Vyčkáváme na opatření, která nám vydá Krajská hygienická stanice do pátku 30. 10. Děkujeme, že si zatím děti necháváte doma a zamezujete tak dalšímu možnému šíření COVIDu– 19. Sledujte prosím zdravotní stav dětí a v případě obtíží kontaktujte Vašeho lékaře.

Přerušení kroužků v MŠ Předmostí

Vážení rodiče, vzhledem k epidemiologické situaci je prozatím do 1. 11. 2020 činnost všech zájmových kroužků v MŠ pozastavena.   Přerušen je také předplavecký výcvik. O dalším vývoji budeme včas informovat.   Vedení MŠ Předmostí

Úplata školného na říjen 2020 pro MŠ Předmostí

Nevybíráme hotově, uhraďte prosím NA ÚČET:   číslo účtu – 9437831/0100 (KB) do Poznámky příkazu k úhradě – jméno a příjmení dítěte, název oddělení MŠ – NUTNÉ! do Variabilního Symbolu vložte – NUTNÉ: kód mateřské školy: 01 (pro MŠ Pod Skalkou, Předmostí) datum narození dítěte ve formátu “ddmmrrrr” (př. 15032016 pro 15.3.2016) (příklad variabilního symbolu pro dítě z MŠ Předmostí, narozené 15.3.2016 – 0115032016) datum splatnosti (termín úhrady) do

Zahájení zájmových kroužků v MŠ Předmostí od října 2020

„Sportovní kroužek“ – každé úterý 15:00 – 15:45 hod v MŠ „Logopedické cvičení“ – každou středu v MŠ dle rozpisu (15:00 – 16:00 hod) „Sportovní hry“ – 1x za 14 dní ve středu dopoledne – házenkářský klub Žeravice   Více informací dle aktuální epidemiologické situace obdržíte u třídních učitelek.

Co nabízíme?

Mateřská škola Pod Skalkou se nachází přímo v centru sídliště, což umožňuje velmi dobrou dostupnost a přímou návaznost k dění, které probíhá ve městě a především ke spolupráci a vstupu do 1. třídy na naší ZŠ Předmostí. V naší školičce si hrajeme, učíme a vyrůstáme spolu!

Školka má v areálu školní zahradu s bohatým vyžitím. Děti si vyhrají v pískovištích, na dřevěné mašince či pružinových houpadlech, nově nám slouží k vyžití také velká skluzavka. Mohou si zapůjčit koloběžky a odrážedla, děvčátka mají k zapůjčení kočárky a spoustu jiného. Procvičí barvy i číslice při hrách na chodníku. Jen kousek od školky se nachází prostor pro vyběhání a zvládání terénu, lesík nebo o něco vzdálenější hřiště v Popovicích.

Naši zahradu se snažíme neustále zvelebovat, v rámci environmentální výchovy jsme vytvořili bylinkovou a okrasnou zahrádku, o kterou se s dětmi celoročně staráme.

Naše školka je vybavena interaktivní učebnou s množstvím nejrůznějších vzdělávacích programů. V podkroví se nachází velká tělocvična se zrcadly, která je v odpoledních hodinách využívána zájmovými kroužky.

Osmdesátpět dětí rozdělených do čtyř tříd podle věku, je v péči sedmi plně kvalifikovaných učitelek a asistentky pedagoga. Náš kolektiv doplňují tři provozní pracovnice.

Děti mají možnost docházet do školních zájmových kroužků, které probíhají v době provozu školky:

• taneční kroužek
  • sportovní hry
  • keramika
  • logopedická cvičení
  • Našim cílem je všestranný rozvoj dětské osobnosti, vstřícné, podnětné prostředí a individuální přístup
  • V průběhu školního roku děti navštěvují divadelní představení, canisterapii, dopravní hřiště, městskou knihovnu a další kulturní atraktivity
  • Organizujeme řadu dalších akcí vycházejících z ročních období a tradic – Dýňová slavnost, vítání jara – vynášení Morany, pálení čarodějnic apod.
  • Předškoláci využívají pravidelný plavecký výcvik v přerovském plaveckém areálu, v zimních měsících navštěvují lyžařskou školičku v Hlubočkách
  • Každoročně děti prožijí den plný zážitků a poznání v rámci školních výletů
  • S rodiči si mohou udělat krásný den s tvořením v podzimním, předvánočním a jarním období
  • Na konci školního roku se společně loučíme s předškoláky na zahradní slavnosti
    Každá třída je vybavena dostatečným množstvím hraček a pomůcek pro správný rozvoj dětí v každé věkové kategorii

Plány

Rozdělení tříd

• Včeličky: děti nejmladší ve věku 2 – 3 roky
  • Ježci: děti středního věku 3 – 4 let
  • Berušky: děti středního věku, předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 4 – 7 let
  • Kopretina: děti středního věku, předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 4 – 7 let

Provozní doba

• Pracoviště MŠ: Pod Skalkou 13, 751 24 Přerov, Přerov II – Předmostí
  • Provoz MŠ: od 6:15 do 16:15 hodin, třída Ježci 8:00 -14:30 hodin.
  • Ukončení provozu: 16:15 hodin
  • Počet tříd: 4; Včeličky, Berušky, Kopretina, Ježci
  • Zahájení provozu: v kmenových třídách, pouze děti z Ježků se schází do 8:00 hodin a děti ze Včeliček do 6:35 hodin dle pevně stanoveného harmonogramu

Režim dne