Mateřská škola Vinary

GALERIE

NOVINKY A ZPRÁVY Z VINAR

MŠ Vinary – Procházka se světýlky

MŠ Vinary Vás zve na Procházku se světýlky, v pátek 25.10 v 18:00 na zahrádce MŠ, ve strašidelných kostýmech i bez.

vestrašidelnýchkostýmechibez
nazahrádceMŠ

Sběr papíru v MŠ Předmostí, MŠ Čekyně a MŠ Vinary

Sběr papíru v našich mateřských školách proběhne ve dnech 8. – 10. října 2019.

Třídní schůzky v MŠ Vinary

Vážení rodiče,   zveme Vás na třídní schůzky pro 1. a 2. třídu 11. 9. 2019 v 15:30. Termín i čas je pro obě třídy společný.   Děkujeme, Mateřská škola Vinary

Poděkování

Děkujeme všem rodičům za vstřícnost, pomoc a zájem o dění u nás ve Vinarech. Přejeme Vám krásné léto. Užijte si svých dětí a v září se těšíme na shladanou. Budoucím školákům a jejich rodičům přejeme dobrý start do nové etapy života. Kolektiv MŠ Vinary

CO NABÍZÍME

Naše mateřská škola byla postavena v roce 1981. Najdete nás v místní části Vinary, v severní okrajové lokalitě města Přerova, v blízkosti lesa, s možností vycházek do polí, lesů, luk, v ekologicky čistém prostředí. MŠ je umístěna ve středu rozlehlé zahrady se vzrostlými stromy, jejíž součástí je školní hřiště se dvěma pískovišti a herními prvky a celoročně využívaný ovocný sad s bylinkovou zahrádkou.

Jsme malá dvoutřídní škola, spíše rodinného typu. Čtyřicetosm dětí rozdělených do dvou smíšených tříd, pojmenovaných podle lesních zvířátek, je v péči čtyř plně kvalifikovaných učitelek a asistenta pedagoga. Náš kolektiv doplňují dvě provozní pracovnice.

Naším cílem je zdravá, veselá mateřská škola, do které se děti těší a naučí se v ní základům všeho, co budou potřebovat pro život.

• Podnětné prostředí třídy a prostorné herny, tělocvična s povrchem tatami pro pravidelná cvičení juda a pohybové aktivity, keramická dílna.
  • Celoroční využití školní zahrady (odpočinkové, sportovní a poznávací činnosti, zpracování výpěstků z ovocného sadu, bylinkového a zeleninového záhonu za účasti dětí přímo v MŠ, možnost podílet se na sezónních pracích na zahradě).
  • Blízkost lesa, spolupráce s lesními pedagogy (vzdělávací programy, vycházky do lesa).
  • Pravidelná divadelní představení v MŠ.
  • Angličtina a předplavecký výcvik pro předškoláky.
  • Svoz a odvoz dětí MHD s učitelkou.
  • Individuální přístup ke každému dítěti.
  • Vstřícný přístup zaměstnanců MŠ, možnost každodenních konzultací s učitelkou.
  • Škola v přírodě.
  • Možnost podílet se na výchovně vzdělávacích činnostech (např. návštěvy statku s domácími zvířaty, projížďky na koních, ukázky zpracování mléka v MŠ s ochutnávkou, seznámení s mláďaty domácích zvířat a mazlíčky v MŠ).
  • Akce s rodiči a dětmi na školní zahradě.
  • Spolupráce se ZŠ, návaznost při vstupu do 1. třídy ZŠ, zachování stávajícího dětského kolektivu.

Plány

Den: Název akce: Třída:
1.10 „Loupežnická pohádka“ v MŠ – divadlo Sympatie v 9.00 Veverky a Zajíčci
2.10 Veverky v pohybu Veverky
3.10 Zajíčci v pohybu
5.10 „Putování po stopách lovců mamutů“ Rodiče s dětmi
7.10 Keramické hrátky u Veverek Veverky
9.10 Veverky v pohybu Veverky
10.10 Zajíčci v pohybu
16.10 Veverky v pohybu Veverky
17.10 Zajíčci v pohybu
23.10 Veverky v pohybu Veverky
24.10 Logopedická depistáž (8.00 hod.)
Veverky a Zajíčci
25.10 Zajíčci v pohybu
Procházka se světýlky – sraz v MŠ v 18.00
Rodiče s dětmi
28.10 Státní svátek – MŠ uzavřena
30.10 Veverky v pohybu Veverky
31.10 Zajíčci v pohybu

ROZDĚLENÍ TŘÍD

• Veverky: děti nejmladší ve věku 2 – 3 roky, děti středního věku 4 – 5 let
  • Zajíčci: děti středního věku 4 – 5 let, děti předškolního věku a děti s odkladem školní docházky ve věku 5 – 7 let

PROVOZNÍ DOBA

• Pracoviště MŠ: Za Humny 1, 751 24 Přerov, Přerov XI – Vinary
  • Provoz MŠ:  od 6:15 do 16:30 hodin
  • Počet tříd: 2; Veverky, Zajíčci
  • Svoz dětí do MŠ: 7:07 hodin ze zastávky Předmostí-Dům služeb, linka č. 102, 16:30 hodin odjezd učitelky s dětmi z Vinar do Předmostí
  • Zahájení provozu:  Děti se schází v jedné třídě podle harmonogramu směn učitelek,  po ranním svozu se rozchází v 7.30 hod. do obou tříd.
  • Ukončení provozu: 16:30 hodin ( pondělí až čtvrtek v 16:15 hod. odchází učitelka s dětmi na zastávku MHD, v pátek odpoledne si všichni rodiče vyzvednou děti v MŠ)

REŽIM DNE

ADRESA