Školní liga

Závěrečný turnaj školní ligy miniházené ročníku 2018/2019 uspořádal oddíl SK Žeravice ve sportovní hale Spartak Přerov.

Na dvou hřištích se utkala družstva základních škol ZŠ U Tenisu, ZŠ Trávník, ZŠ. J. A. Komenského Předmostí a ZŠ Za Mlýnem v kategoriích 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Děti předváděly bojovnou házenou a snahu vyhrát každý zápas. V hale pro ně byl připraven doprovodný program v podobě házenkářských soutěží a zápasové pauzy vyplnily soutěže pod vedením trenérek Regionálního házenkářského centra Olomouckého kraje Diany Řezníčkové a Jarmily Trumpešové, hráček interligového družstva DHK ZORA Olomouc. Své spolužáky přišly podpořit děti ze ZŠ U Tenisu a i ty si vyzkoušely připravené soutěže a hry, tématicky zaměřené na pohyb a práci s míčem. Po skončení turnaje do sportovní haly zavítaly i děti z družiny ZŠ Trávník, aby také mohly udělat své případné první házenkářské krůčky a vyzkoušet si nejen miniházenou, ale i ostatní připravené dovednostní disciplíny.

Závěrečné vyhlášení a předání cen všem družstvům proběhlo za účasti bývalé vynikající hráčky reprezentantky České republiky, několikanásobné mistrně ČR a nejlepší hráčky ČR, v současné době šéftrenérky mládeže klubu DHK ZORA Olomouc a trenérce RHC Olomouckého kraje Lucie Fabíkové a hráček DHK ZORA Olomouc Diany Řezníčkové a Jarmily Trumpešové.

Za hladký průběh patří díky, hráčům, trenérům (učitelům, vychovatelům) a v neposlední řadě děvčatům z RHC Olomouckého kraje a DHK ZORA Olomouc, hráčkám a hráčům SK Žeravice jakožto i celému pořadatelskému týmu.